Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

                                                                                                                                                                         

O nás...

No... co sem mám sakra napsat? O tý šíleně slavný kapele jménem Rozhuda. O Rozhudě, jsem se dozvěděl, až někdy koncem roku 2005. To  jsem se Obrazekteprve pár měsíců učil hrát na kytaru a tak nějak jsem se seznámil s Vencou (Špalcar, Špalek) kterej mě naučil "baréčka" (Baré akordy na kytaru),  a s Tomem s kterým jsem se znal už dříve od vidění... Prostě taková dvojice z jižního města, co chodila pořád pospolu, dost spolu chlastali a taky toho dost podnikali. Eště aby né když to od sebe měli minutu pěšky ;).

 

V Rozhudě která vznikla v tom slavném roce 2005 ještě kromě Vency a Toma (Kytarista a bubeník) hrávali 2 další lidičkové. Ondra Vosátka (sólo kytara) a Honza Mikoláš .... (zpěv). První zkušebna byla na Břevnově a byla to prej docela daleká a šílená cesta. I tak kapela pár měsíců  vydržela pohromadě složily tenkrát asi tak jednu písničku s textem (Polda - taková punková rychlejší věcička), víc se toho nestačilo protože se na zklouškách celkem dost chlastalo a hrálo se spíš pro prdel, poté navíc stačili vyhodit Vencu protože tam byly nějaké spory a nakonec se po dlouhé odmlce úplně rozpadli.

 

 

Po čase, co se prej kapela rozpadla, jsem byl v neustálém kontaktu s Vencou a Tomem. Vždycky... teda většinou, když jsme se potkali tak Obrazekto skončilo v lesáči se "španělkou", vykřičenejma hlasivkama a většinou i velkou zásobou nějakého laciného vína s kolou...

 

 

 

 

 

A tak njějak tenkrát jsme si padli celkem dost do noty ale o tom abych s nima mohl hrát  vůbec nemohla bejt řeč, já jsem toho moc neuměl a pořád jsem se pomaloučku učil na tu špáňu co jsem tenkrát vlastnil a tajně doufal že také rozjedu nějakej projekt. Jediný dva lidičkové s kterýma jsem tenkrát hrával byly Mrtin Pammer a Marek Brožík. S Markem jsme později chtěli založit kapelku "Střední proud" ale jsem rád že z toho nakonec sešlo ;). Mezitím jsem se tak nějak dozvěděl o rozpadu kapely.

 

...a tak... po neustálém cvičení na tu blbou španělku a její následné destrukci, po koupi nové elektroakustické kytary přišlo to v co jsem nedoufal. V roce 2006 přišel jednou za mnou Petr ObrazekKošek (soc. pracovník z Jižního Pólu) a nabídl mi místo ve zkušebně. No prostě by mě tenkrát  nenapadlo že bych mohl sehnat něco jako zkušebnu. A tak jsem běžel za klukama. Popravdě proč mě napadli zrovna Venca s Tomášem nevím asi jsem jim chtěl přeci jen pomoct a navíc znal jsem se s nima už docela dlouho. Takže byli jasná volba!! Ale popravdě jsem nepočítal s tím že bych s nimi hrál napořád. Oni ale asi taky ne.

 

 

- A jak chtěl nejspíš sám osud , vše se podařilo a v květnu 2007 jsme začali vyjednávat s Jižním Pólem, vše se vydařilo a my se v červnu stěhovali do zkušebny pod štítem Jižního Pólu.

 

 

Obrazek

 

 

- Zkušebna v Jižním Pólu: Byla to taková malá cimra se sadou bicích, mixákem co fungoval kdy se mu to zrovna hodilo a basovým kombem který jsem nemohl používat. Venca si nosil vlastní aparát (takovýho 30w spidera od Line6) a my mohli konečně začít...

 

 

                                                                                                                                                                           

 

9.6.2007 - Datum znovu založení kapely Rozhuda.

 

Obrazek

 

Venca byl určen jako doprovodný kytarista který měl občas dělat druhej hlas,Obrazek Tomáš pokračoval na Bubínky a měl hrát na baskytaru a dělat druhej hlas okolnosti a nedostatek financí ho museli hodit do role elektroakustického kytaristy (doprovod + občasné basové brnknutí) a tehdejšího zpěváka.

 

 

- Ve zkušebně jsme se naučili celkem dost potřebných věcí k dalšímu hraní a vyvíjení se v nějaký alespon průměrný muzikanty. Poprvé jsme začali používat mixážní pult (popravdě nebýt Michala z Admit one´s Guilt tak by jsme to asi nepochopili nikdy :D, tímto mu opětovně děkuju), mikrofony a vše co k tomu patří.

- A tak jsme začali konečně

zkoušet. Bohužel ale jen do srpna stejného roku protože panu Rathovi jako novému majiteli se nelíbilo že tam choděj třetí osoby což znamená my a ostatní kapely!!! I tak ale děkujeme Jižnímu Pólu za položení poměrně důležitého stavebního kamene naší kapely.

 

Název Rozhuda jsme si tedy ponechali (i když jsme se původně chtěli jmenovat jinak, ale ten název se slýchával a omýval tak často že nám nakonec zůstal)  a převzali jsme jedinou pořádnou písničku co ta původní sestava před námi udělala (Polda).

 

Obrazek

*zkušebna v Jižním Pólu

 

- Jinak v Jižním Pólu se začalo pracovat na písničkách jako jsou: Hopík, Vlastimil a Polda (toho jsme jen upravovali) víc jsme toho ale nestihli :( Protože Jižní Pól zavřeli.

- Hopík vzniknul na jedné kalbě v lesáči samozřejmě s vínem a kolou, skládali jsme ho asi až do 3:00 ráno a máme z toho i autentickou nahrávku která se stala naším singlem číslo jedna :D

- Osobně mohu říct že nám Jižní Pól hodně pomohl a díky němu jsme našli chuť dál pokračovat v tom co nás baví a to bylo samozřejmě hraní :)

                                                                                                                                                                           

 

 

 Rok 2008.

 

...a tak jsme se asi na půl roku stali bezdomovci, nakonec jsem našel další zkušebnu která nebyla zas až tak daleko od našich domovů a tak jsme se dostali přes Kubu Rouna do Ymkária.

 

 

Obrazek

 

Od 13. Ledna 2008 zkoušíme v Ymkáriu na Jižnáku/Opatov a další mezníky kapely značíme v přesných datech.

 

13.1.2008 - První zkouška v nové zkušebně Kuba se konečně představil jako pravej baskytarista a s novou basou se ujímá zpěvu. Venca je pořád doprovodným kytaristou a Tomáš si obstarává svoje první činely. Jsme připraveni začít zase naplno a pracovat na muzice.

 

25.2. 2008 - Bohužel po měsíci v nové zkušebně došlo k prvním sporům v kapele, a to  ohledně stylu. Odchází od nás bubeník Tomáš Třeška. Z osobních důvodů nemůžeme mu bránit je to dobrej kamarád a sme rádi že s náma mohl hrát a že se značným dílem podílel na některých písních kapely. Děkujeme, nezapomene...

 

2.3.2008 - k nám byl přijat po dlouho prázdném místě nový sólo kytarista "Aleš" hodně dobře drtí struny a věříme že nám pomůže naši muziku oživit a nějakým způsobem ustálit styl.

 

9.3.2008 - konec doutýdeního konkurzu o post bicíchHanka a Zlatuška se zůčastinly tohoObrazek trošku zmateného konkurzu který nakonec byl lepším pro Hanku ale i tak Zlatušce děkujeme a přejeme hodně muzikantskejch úspěchů za bicíma...

 

 

 

 

 

- kokurz byl celkem vyrovnanej Zlatuška měla správnou údernost kterou jsme hledali, ale Hanka byla prostě technicky vyspělejší což nakonec pro ni rozhodlo. I tak se jen tak nevidí že se vám na post bicích přijdou poprat dvě slečny. Hanka se stává první slečnou která kdy v kapele působila :) přejeme hodně štěstí.

 

Obrazek

6.4.2008 - ke kapele se přidal didgeridoo hráč Karlos. Sice jsem se s ním domlouval už asi 2 měsíce ať si to přijde k nám zkusit ale pořád to odkládal, avšak jakmile přišel tak jsme všichni věděli že je to sympaták a všechny nás jen mile překvapil, věříme že to je oživení kapely a i když pravda didgeridoo je dost složitej nástroj a to celkem dost i na ozvučení, no co zkusíme se s tím do budoucna nějak poprat.

 

 

 

 

 

 

 11.5.2008 - Další spory jsou s Alešem a proto odchází z kapely po tom co přestal chodit na zkoušky a projevil nezájem něco do kapely přinést a nebo se alespon zapojit. Tak jsme se s Vencou dohodli na tom že ho musíme vyhodit. Přejeme mu hodně štěstí s Ignor Listem.

 

9.6.2008 - Kapela měla svůj první rok bohužel to mohou slavit jen Kuba a Venca kteří jsou tímto dnem už první rok pospolu. Bohužel se to nijak neoslavuje protože není co slavit.

Obrazek

17.6.2008 - přidal se další sólo kytarista tentokrát se jmenuje  Martin a poslouchá Jimiho Hendrixe a docela mu to jde. Jsme zvědaví jak dlouho s náma vydrží a jestli se k nám připojí. Kuba s Vencou udělali další píseň "Zajíc Al Koholík"

 

13.7.2008 - poslední letní zkouška kapela hlavně pracuje na textech kterejch je pořád pomálu :(. Ze začátku  léta se to textování docela vydařilo Rozhuda dala dohromady "Bajku o letní lásce a oslí oháňce".

 

7.9.2008. -přijat nový baskytarista Romča Obrazeka začíná s náma zpívat Pája kterej na sobě musí ještě zapracovat. Kuba po Martinovi kterému bohužel nevyhovoval styl a  nezapadl přebírá post sólové kytary.

 

 

 

 

 

 

- V Rozhudě se ale začínají dít věci, všichni sami uvidíme kam nás to zavede. Roman hraje jen pár měsíců a žádný jiný zkušenosti nemá, proto ho budeme muset postupně všechno učit. Ale jak říkám je to talent a já se učím na svojí první elektrickou kytaru.

 

22.11.2008. -Klub D.N.A. (na dně) První vystoupení kapely v historii. Zvuk celkem šel, a až na probíjecí mikrofon, sabotáž kytarové aparatury a nervozity všech členů kapely (o čumění na struny raději psát nebudu).Obrazek Hrozně jsme posrali hopíka :D ale jinak celkem jsme odehráli to co jsme chtěli  a navíc jsme byli jediná kapela která se uklonila. Fanoušci byli super děkujeme jim děkujeme všem ;)

Odehráli jsme 9 songů. Náš historicky první playlist na festivalu čerstvě natřeno: Zajíc Al Koholík, Gumový medvídci, Bajka o letní lásce a oslí oháňce,Polda, Instrumentální skladba, Hopík, První předělaná, Vlastimil, Metloška (později známá jako Franta Fávoš)

- kapela se poprvé zpřátelila s jinými kapelami, kluci z Ora et Labora a GBM nás hodně podželi :)

 

13.12.2008. - Druhej koncert - Tentokrát v "Modrý Vopici" kapela konečně začíná pociťovat dobrej pocit z předhozené muziky a navíc  songy jako Zajíc, Instrumentálka a Vlastimil nezklamaly a Obrazektenkokrát jsme zahráli i celkem povedeného Hopíka kterej prošel malou změnou. Celkově povedej koncert.

- V Modrý Vopici byla pořádná klendra a celá kapela tam byla o hodinu dřív, bohužel došlo k časovému posunu protože Suchoš to nějak nestihl, i tak to byly povedený nározky a kapely Kaar, Holomráz a Iritující Pýchora nám ukázali jak moc velcí amatéři jsme :D

 

21.12.2008. - Z playlistu odebíráme Poldu. Písen která nikoho nějak extra nezaujala a nikdo si jí ani moc nevybaval po koncertech musela pryč už z několika důvodů, hlavním je že (prý sám skladatel Honza Mikoláš) si to nepřeje a tato písen nám opravdu nestojí za to aby se k nám někdo jen tak přidal bez jekékoliv tzv. práce pro kapelu. Proto jde tento song pryč i když jsme k němu nějakej ten citovej vztah měli ;)

- navíc tento den na zkoušce jsme začali zkoušet další 3 nové songy - Bába Tráva (od Martina Pammera, kterou jsme převzali na přání lidí z Altánku), Skáčkovou  (později Depka už mi krkem leze) a jednu takovou zamilovanou ;)

- Tím končíme rok 2008 který se stal pro kapelu zlomový 2 koncerty na konci roku mluví za vše a podpora od lidí? Ta byla výborná a je to pro nás opravdu hodnotná věc - děkujeme.

 

                                                                                                                                                                              

 

Rok 2009.

 

 11.1.2009. - Zkouška s Martinou která nám hrála na housle, zkouška celkem povedená Martina je šikovná až na né moc povedený ozvučení houslí zatím ji bereme na takový malounký hostování ale snad se to časem ještě vyvine ;)

 

1.2.2009. - Martina se u nás prosadila a byla přijata jako šestý a snad už poslední článek do naší pomazánky. Housle k Rozhudě tedkon prostě už patří a určitě tím nic neztratíme ba naopak!!!

- Navíc tuhle zkoušku Pája zapracoval na zpěvu a Zajíc a nebo Bába tráva v jeho podání zněly celkem solidně tak uvidíme jak si poradí ve Vrtuli.

 

13.2.2009. - Třetí koncert ve Vrtuli v Kobylisích, na to že to byl pátek 13, tak kapela odehrála asi svůj nejlepší koncert (i když zvuk byl prach mizernej Obrazekprotože odposlechy tam byly celkem k hovnu a tím pádem jsme se nikdo neslyšeli a zpěv musel bejt totálně neposlouchatelnej) prostě jsme se bavily a lidi okolo nás taky. Vystoupení s Quietenem a Notou Penurií bylo super a o fanoušcích pod pódiem ani nemuvíme ti by si zasloužili metál největšího poděkování za to jak řádil a tím nás drželi nad vodou ;). Vystoupily jsme v 7 lidech a odehráli 13 songů kapela se konečně začala rozjíždět. Všem 113 lidem a Ondrovi děkujeme!!!

 

 

 

 

1.3.2009. - tak po půl roce od první zkoušky u nás, jsme přijali definitivně posledního sedmého člena do kapely. Pája se sice neprosadil jako hlavní zpěv, Obrazekale dokázal nám že jako doprovodnej hlas má předpoklady k tomu aby nám vypomohl se zpěvem. Navíc s námi odehrál parádní koncert ve "Vrtuli". Prostě, vítáme tě mezi námi a tímto už na 1.000.000% končíme jakékoliv nabírání dalších lidí.

 

Navíc jsme si založili rajčátka kde máme pár fotek tak pokud máte zájem jukněta na http://rozhuda.rajce.idnes.cz/ ;)

 

21.3.2009. - Čtvrtý koncert o5 v dé en áčku :) (klub D.N.A.) Byl to pěkný festival. Škoda že nepřišlo více lidí v maskách ale jinak bych řekl že návštěvnost byla slušná. ObrazekPředem chci poděkovat Zewlákovi za pozvání a Suchošovi za výborné nazvučení (zvuk jsme měli v naší koncertní historii prej v ten den opravdu prej nejlepší). Jediné co se nám moc nepovedlo byly problémy se zvučením našich housliček kvůli kterým jsme bohužel stihli odehráli jen 6 songů. Ale popravdě těch 6 písniček stálo za to. Snad začínáme jako kapela chápat že chyby na koncertech nejsou zas až tak důležité protože se snažíme hrát pro lidi. Pro lidi kteří chtějí nějaký zážitek a snad jsme jim k tomu alespoň trochu dopomohli. Koncert jsme odehráli v plné sestavě.

Děkujeme kapelám KAAR, Ora et labora a Admit o´nes guild za to že jsme si s nimi mohli zahrát a za to že jsme se pokusili alespon v našich maskách o nějakou zábavu ;)

Dále přeju všechno nejlepší naší Hance !!! Už je s námi první rok ;)

 

1.4.2009. - Koncík v Jelení. Byla to taková vernisáž kde Kuba a Karlos doplnili kapelku Ora et labora v jejich akustickém podání (i když se většinou hráli Kryštofovi věci) projekt jsme s Karlosem neoficiálně nazvali "Ora et Rozhuda" :D a bylo to opravdu netradiční vystoupení... Suchoš hrál na džembe, tamburínu a krabičku se žvejkačkama, Lukáš si vzal klarinet a flétnu, Kryštof netradičně svojí španělku, Kuba elektroakustiku, Karlos didgeridoo a Lucka nám pomáhala se zpěvem...

Obrazek

No byla to celkem sranda a bylo to dost improvizované ale i tak doufáme že jsme tam nějakej zážitek nechali :D. Jinak Zewlák tam měl předčítat svoje básně ale stud mu to nějak nedovolil... a trio Trombonistů bylo taky celkem zajímavé. Každopádně další zkušenost a musíme říct že jsme si to celkem užili :)

 

6.4.2009. - Karlos už je s námi první rok!!! Přejeme všechno nejlepší:D A přišla nám nabídka hraní v KC Zahrada. Kapela se dozvěděla o budoucím odchodu Hanky z kapely :(.

 

12.4.2009. - Tom s námi začal zase zkoušet. Připravujeme se na odchod Hanky nechceme si dávat potom pauzu s koncertováním tak jsme ho začali připravovat už teď jsem rád že toho moc nezapoměl ;)

 

8.5.2009. - Byl nám zrušen koncert. V KC Zahrada jsme si nezahráli protože vedení si pár věcí neuvědomilo dřív. No uvidíme jak bude naše další spolupráce se Zahradou vypadat.

 

15.5.2009. - Pátý a doposavaď nejlepší koncert kapely!!! Vystoupily jsme s Notou Penurií a Ragoo ParadiseObrazek povedená akce v klubu D.N.A. lidi super, zvuk super prostě všechno výnorný!!! Odehráli jsme v 8 lidech s tím že si Tomáš sednul za bicí na poslední písničku :D odehráli jsme okolo 13 songů. A lidi odcházali s zážitkem takže masakr :P Prostě nemám slov :) Jo a představili jsme novou písničku jménem "zmije". ;)

 

 

 

28.5.2009. - Šestý koncert, tentokrát v Meet Factory. No co o něm napsat lidi super, my jsme zahráli prachmizerně asi nejhůř v historii kapely. Hráli jsme tam s polu s Valdimirem 518 no byla to celkově zajímavá akce děkujeme pracovníkům nízkoprahových zařízení za to že se tam o nás hezky staraliObrazek a že nás pozvali, snad jsme splinili jejich očekávání, ale osobně si myslím že moc ne... Každopádně se nám potvrdilo že Tomáš bude muset na sobě fakt extrémně máknout nebo budeme  muset najít někoho jiného. Ještě jednou děujeme všem "Nízkopraháčům" ;) a všem co tam dorazily. :) Pohybově jsme ale snad už nebyli hrozní :D:D.

 

 

19.6.2009. - Sedmý klubový koncert. V klubu D.N.A. kapela vystoupila jako první spolu s Ragoo Paradise a Trampolínama. Sestava kapely byla ale trošičku upravená Kuba hrál na elektroakustiku a spolus Pájou seděli na barovejch židličkách a zpívali, spolus s nimi je doprovázel ObrazekKarloss na Didgeridoo a Romča na basu, jako host s námi vystopil Jakub Suchomel "Suchoš" ( z kapel Ora et labora, Anema, Holomráz) který nás doprovodil na "Džembe". Koncert to byl povedenej a budeme na něj hezky vzpomínat. :)

 

 

23.6.2009. - Osmý koncert. V ZUŠ Taussigově hráli jsme jako první a cca. hoďku nic jsme nezkazily akorát atmosféra byla trošku zvláštní. Zahráli s námi: Nota Penuria, Nechte nás beat, Poslední cigáro, Quieteen, Bee Toon, Fey, G-Divers, Chinaski. Byla to první soutěž které se kapela zůčastnila bohužel nevíme kolikátí jsme skončily protože jsme odešli trošku zhnusení po tom co jsme slyšeli kapelu po nás která hrála jen převzaté věci :(.

 

 9.6.2009. - Kuba a Venca jsou v Rozhudě druhým rokem - gratulujeme hoši :)

 

27.6.2009. - Devátý koncert. Opět v D.N.A. nejspíš poslední klubový výstup s Hankou a možná i s Martinou. Kapela neví co bude dál, o místo bicích nikdo neprojevil vážnější zájem :( Vystoupení z naší strany povedené fanoušci nezklamali ;) Zahráli s námi: Hliníkové Lopatky Dědečka Pipýna, KAAR, Admit one´s guild. Na kapelu GBM se bohužel nedostalo kvůli časovému limitu klubu a díky tomu že se start akce musel posunout o hodinu a půl. Právě jen z této strany beru koncert za nepovedený byla to první akce kterou jsem pořádal a kterou jsem bohužel nezvládl :(

Trošku ironie... na prvním koncertu jsme měli vystoupit jako první ale kapela Ora et labora která tehdá nebyla napsaná na letáku (Festival Čerstvě Natřeno) to zahájení vzala za nás... Na posledním koncertě kde jsme měli hrát jako předposlední jsme nakonec hráli jako poslední a kapela která byla na letáku se na pódium nedostala :( Opravdu zvláštní.... Je alespon vidět že to co jsme s Hankou začli mělo nějaký vzestup a vrchol... Ale co teď? Bude to mít pokračování? Celá kapela chce pokračovat, spoustu lidí nás podporuje abychom nepřestávali... Ale co když je tohle nějaké znamení?Znamení konce? Dosáhneme jubilejního 10 vystoupení? Budeme se snažit. Ale i tak děkuju Hance Lesákové za všechnu aktivitu a volný čas, který Rozhudě dala... Jsi prostě srdce téhle kapely ;).

 

5.7.2009. - Hanku nahrazuje Lukáš,Obrazek slušnej bubeník kterého k nám přivedl Luďek z KAARu. Přebírá místo po Hance a je připraven plně se věnovat Rozhudě, protože mezi námi může dělat to co ho baví a to co mu jde... prostě hrát na bicí... ;) Lukáši přejeme hodně štěstí :)

 

 

 

 

10.7.2009. - Kapela si odehrála svoje první mimoklubové vystoupení v lesoparku v hostivaři. Důvod tohoto konání byl takový že Kuba slavil 20 narozeniny :) spolu s námi vystoupila kapela the Roach která měla vůbec své první veřejné vystoupení. Za Rozhudu Obrazekse dostavili všici aktivní členové včetně Hanky která nás doprovázena na Džembe spolu s Tamburínou. Lidí se dotavilo dost a byla to pekelná kalba kde o muziku nebyla nouze :) a hrálo se až do rána :)

 

 

 

 

11.8.2009. - Desáte vystoupení bylo uspořádáno v klubu Bunkr na parukářce slavili jsme tam Láďovy 18 narozeniny. Láďa je členem kapely the Roach která měla svoje první klubobé vystoupení kde předvedla celkem pěknou show. ObrazekVystoupily v 5 člené sestavě ale z toho měli 2 hosty (Patrik - Bicí a Kuba/Rozhuda - Baskytara) Po nich jsme vystoupili my v trošku ochuzené sestavě bez druhé kytary, houslí a didgerida ale i tak jsme  udělali parádní show. ;). Na tomto koncertu se bicích už oficiálně ujmul Lukáš. Od Hanky to byl poslední výstup s náma :-* děkujeme!!!

 

 

 

 

 

 

14.8.2009. - Jedenácté vystoupení, klub Chapo Roage. Rozhuda poprvé v centru. Vystoupení za Rozhudu odehrál jen Kuba a Venca. Na bicí spolu s nimi jako host zahrál Suchoš (Ora et labora, Holomráz, Anema) Zvuk solidní a lidi suproví, teda až ten pokus cpát mi brko do úst když jsem hrál Bábu Trávu :D Děkuju Janu Jarchovskému, Davidu Koštálkovi a Kubovi Suchomelovi.

 

4.9.2009. - Dvanácté klubové vysoupení a šesté v D.N.A. První Lukášův koncert. Odehráli jsme tam celkem dost věcí při "Zewlingu" Kubovi praskla struna aObrazek Lukášovi rupla palička, což bych označil za významné situace během koncertu :D. Ale i tak povedenej koncert. Všichni jsme byli převlečený za Hipies :D a Véna vypadal fakt libově, jednou sem dám fotky :) Odehráli jsme ho s kapelami Ora et Labora a Sketa a syn.

 

 

 

 

 

 

6.9.2009. - Kapela zkouší se Saxofonistkou Irenkou :).

 

7.9.2009 - Romča je s námi prvním rokem - gratulujeme :)

 

4.11.2009 - Třinácté klubové vystoupení, tentokrát v Litoměčicích nad Nízkoprahovým klubem Oáza tedy přesněji v čajovně Hóra :) Vystoupení bylo součástí soutěže Talent v POHO, kam jsme se dostali do finálového kola,Obrazek jen z materiálu co máme na profilu BZ. Takže pro nás ohromný úspěch... Ve finálovém kole jsme skončily na krásném třetím místě :) a postoupily kapely Svěží Zelenina a Kombajn... Popravdě obě dvě kapely mají dost profi zvuk a my jsme si konečně uvědomily že musíme na sobě začít trošku pracovat... Výkon bych ohodnotil jako kladný... Teda alespoň mě osobně naše muzika bavila :) Každopádně musíme udělat další krok dál... Koncert jsme odehráli v plné sestavě a samozřejmě že jsme udělali pár chyb ale ty nemá cenu řešit ;) Sbohem Litoměřice !!! :D

 

21.11.2009 - Čtrnácté vystoupení - Tentokrát s uličníky z ObrazekCrudelitas, Ragoo Paradise, Kaar, Trashed Balls a Orou et laborou. Výborná akce, prej přes stovku lidí takže to bylo důstojné rozloučení s klubem D.N.A., bohužel jsme odehráli bez Vency což se podepsalo na našem folkovém a vožraleckém výstupu ale i tak si myslím že jsme předvedli pořádnou show. Až na problémy v organizaci povedenej koncert všechny kapely tam nechali vše co mohli... Sbohem D.N.A.

 

 

 

 

 

 

17.12.2009 - Patnácté vystoupení, konečně v KC Zahradě spolu s Ghetou. Pan zvukař nás trošku poučil :D teda spíš našeho "Basistu" :D Zvuk byl dobrej náštěva slušná - já jsem tedy osobně víc lidí v Zahradě neviděl. Vystoupilo nás 8 a byl to Obrazekpovedenej koncert. ;) Všichni jsme si to náramně užili, a rozloučili jsme se s fandy v roce 2009. Teď  nás čeká další rok a doufejme že jsme vykročily správným směrem...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.12.2009 - Poslední zkouška v Ymkáriu, po 2 letech dostáváme zase vyhazov... Snad najdeme taky jako tam příjemné místo kde by mohlo vzniknout několik dalších hitů... Protože Obrazekuž tam nebyla aparatura tak zkouška proběhla se Zewlákem ve fotbálkové místnosti a s improvizovanými bicími...

 

 

 

 

 

 

 

 

- Rok 2009 můžeme brát za zatím nejvydařenější 13 koncíků po pražských i mimo pražských pódiích bude opravdu těžké v následujícím roce překonat. Poprvé jsme něco sami pořádali, vzniklo spousta nových songů, konečně bylo i pár akusitckých vystoupeních. Navíc nám přibylo spousta zkušeností a vytvořili se nová přátelství... ;)

                                                                                                                                                                                      

 

Rok 2010.

 

10.1.2010 - Nalezene nová zkušebna. Její sídlo je v Michli v takovém střeženém areálu. Zkušebna je vlastně taková bývalá stavební buňka sice je trošku Obrazekmenší než zkušebna v Ymkáriu, ba dokonce i než Jižní pól, ale doufejme že tam zůstaneme co nejdéle...

 

 

 

 

 

 

 

20.1.2010 - Ták, rok jsme začali domluvením koncertu v Retru (můj maturitní ples) ale nakonec jsme se nějak nedohodli a celkově by to bylo dost obtížný i s organizací a vozením většiny vlastních aparátů včetně bicích a podobných hovadin, Obrazeknakonec jsem tam teda vystoupil jen já s elektroakustikou (u který mi ten večer vyúpověděl službu snímač, proto jsem měl kytaru snímanou speciálním mikropfonem) a se 4 písničkama: Instrumentálka, Bába Tráva, Zmije a Zajíc AL Koholík. Povedený výstup až na to že mi skoro v každý písničce vypadl text, byl jsem trochu nervózní ale nakonec se to celkem dalo prej poslouchat. Toto vystoupení nepočítám mezi klubové celé Rozhudy ale jen mezi svoje vlastní protože jsem tam vystoupil bohužel sám avšak jsme domluvili koncert s Holy sins na 13.2.2010 ve 50rocks clubu v Dejvicích tak všechny naše zkoušky směřují tímhle směrem. Vždyť nám to vystoupení s holy Sins vychází přesně na rok od Vrtule :)

 

 1.2.2010. - Martinka je s námi prvním rokem - gratulujeme :)

 

13.2.2010. - Přesně rok od koncertu ve Vrtuli jsme si odehráli hodinovej set ve 50rock clubu v Dejvicích. Šestnáctý koncert jsme hráli jsme v punkový sestavě bez melodObrazekickejch nástrojů (Housle, Saxofon) a celkem to šlo... Počáteční rozpaky z toho jak to tam vypadá, jak tam bylo nablito a podobný věci se nakonec obrátili v to že to byl celkem dobrej koncík :) Představili jsme novej song - "Domácí násilí" a po delší době opět zaznil Franta Fávoš a Hopík :) Karlos poprvé konečně zpíval, Kubovi zase probíjel mikrofon. Vencu bolely záda tak hrál v sedě. Lidi si z nás dělali prdel :D Eště že máme v kapele toho Karlose... jeho úchvatná hláška: "Děkujeme za labutí jezero" vejde do dějin kapely. :D

 

 1.3.2010. - Pája je s námi prvním rokem - gratulujeme :)

 

20.3.2010. - Sedmnáctý koncert, tentokát v Ojaji (čteno: Ochaj:)) a podruhé na "Vítání jara". Přes počáteční problémy s organizací a tím kolik kapel tam nakonec vystoupí se to nakonec zvrtlo v pořádnou a fakt suprovou akcičku na kterou se jen tak nezapomene ;). ObrazekLetos spolu s námi zahráli eště HC Tramp, Hlíníkové lopatky dědečka Pipýna a Ora et labora. Zvuk nebyl špatnej my si ale stěžujeme tímto na odposlechy :D které jaksi nefungovali :D nevím asi to bylo tím že jsem měl na sobě sešívanej dres XD. Jinak v Ojaji je příjemný prostředí, asi nejpříjemněji kde jsme kdy vůbec mohli hrát... jen škoda že je to taková dálka :( Jinak musím pochválit pana majitele kterej byl dost vstřícnej a sympatickej tak tam má od nás na památku trsátko :) Sakra tehle mejdan asi nerozdejchám :D

 

29.4.2010. - Osmnáctý koncert - tentokrát po roce zpět v Modrý Vopici, a zase při příležitosti narozenin - tentokrát Marka Visáče Šlapáka :) Hrálo tam spoustu kapel a my to celý zakončily, byl to z naší Obrazekstrany hustej koncík... Sice jsem byl napranej jak dělo a nechal jsem si píchnout ucho, ale i tak jsem si koncert maximálně užil.. Ale to je jen můj pocit zbytek kapely měl trochu jinej názor :D. Odehráli jsme tam celkem dost pecek... Místo Zajíce Al - Koholika jsme zahráli Marek Al - Koholík, na počest našeho oslavence :). Jinak Lukáš si zapoměl říct o něco do odposlechů takže toho moc neslyšel a celkověš to zvučení bylo dost zmatený ale zvuk ven šel celkem slušnej ;)

 

 

 

 

 

 

 

9.5.2010. - Ták další změna, po skoro půl roce v úzké a malé zkušebně v Michli se zase stěhujeme. ObrazekStěhování probíhá zpátky na Jižní Město... A tušíme že v týhle zkušebně budeme asi dost dlouho. Prozatím nejlepší zkušebna kde jsme kdy zkoušeli ;).

 

 

 

 

 

 

27.5.2010. - Z Kapely oficálně odchází Saxofonistka Irenka. Bohužel kvůli osobním důvodům, děkujeme za výpomoc a další zkušenosti s dechovým nástrojem...

 

17.12.2009_400_.jpg

 -Škoda že nás nás asi nikdy v takovýhle sestavě neuvidíte... :( 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.8.2010. - kapela odehrála svůj devatenáctý koncert, spolu s Hliníkovými Lopatkami a Smyslem decibelu. Koncert to byl povedený a po dlouhý době se povedl zvuk čímž chci poděkovat zvukaři... foto_936.jpgVše bylo ťip ťop :) Jsme celkem zvědavý kde bude další koncík protože koncík s číslem 20 bude pro nás takové malé jubileum :) Který se bude muset pořádně oslavit :)

Každopádně se zase osvědčil song "Jižák" ten song má nějakou budoucnost :)

Odehráli jsme 13 písniček většinou bez větších chyb a po hodně dlouhý době zazněli i "Gumový medvídci" kteří byly prostě luxusní :)

 

 

9.9.2010. - Koncík s číslem "dvacet" odehráli jsme ho v klubu  BBBC kde se v podstatě kapela dala dohromady. Zvuk byl víceméně slušný i když oproti poslednímu koncertu v Modrý Vopici to byla bída. Odehráli jsme ho s kapelou Holy Sins. Krom toho že měl Lukáš menší zpoždění a pvní 2 písničky s námi musel odehrát Honza Pávek (kterému tímto děkuju protože v sobě dobyti-2010-fin-nahled-small.jpgukázal odvahu si s námi zahrát aniž by něco před tím nazkoušel :) ) Odehráli jsme v podstatě celej playlist a musím říct že atmosféra po "Nás" byla luxusní a to bych v tomto klubu nikdy nečekal. Děkujeme Holy sins a Rudovi za nazvučení... Byla to alespon příjemná akcička pro zpestření čtvrtečního večera :)

Teď se plně soustředíme na nahrávání a na "Dobytí Jižního Pólu"

 

 

 

 

18.9.2010.  - Dvacátý první koncert. Tentokrát na legendárním festivalu " Dobytí Jižního Pólu. " Konal se 10. ročník a pro Nás byla čest tam vystoupit. Škoda jen že z nedostatku financí se tento suprovej festival musel konat v prostrorách KC Zahrada a ne klasicky na Opatovském central parku. Měli jsme tu čest odstartovat tento jubilejní ročník. Kuba hrál s novou kytarou. Odehráli jsme si svejch 45 minutek z nižch nejlešpími písněmi byla asi Píseň, Rozhuda, Vlastimil a Instrumentálka. kc.jpgPo nás nastoupily Sour Bitch, The blind daters, The unholy preachers, Queens of everyting a Manželé. Popravdě zvuk byl úplně hroznej, to že mi v průběhu hraní nefungoval odposlech bych eště přežil ale to co šlo ven bylo naprosto převejškovaný a neposlouchatelný... Zvukař tentokrát domrvil co mohl... V prosinci se nám v Kc hrálo daleko lépe.

 

 

 

 

25.9.2010. - Rozhuda vyráží nahrávat první "Demíčko".

pavel.jpg

 

 

 

(sobota) Rozhuda má sraz v 8:40 před zkušebnou. Jedinej kdo dorazí včas je Kuba a Lukáš. Zbytek doráží s menším zpožděním. Hned jak je kapela komplet se naloží veškerá naše aparatura do aut a poté vyráží celá skvadrou za Honzou směr Rápotice

 

 

 

 

 

 

lukas.jpg

 

 

 

 

První den jsme nahráli 12 tracků a byly to jenom bicí. Lukáš si s Kubou a Vencou celkem mákli a výsledná práce je celkem dobrá. Lukáš odvedl dost dobrou práci. K večeru posloucháme instrumentálního Vlastimila ke kterému se nám podařilo nahrát i obě dvě kytary.

 

 

 

26.9.2010. - Nahrávaní struných nástrojů.

kuba.jpg

 

 

(neděle) od 10:00 začínáme k bicím připojovat obě dvě kytary, s kytarama není vážnější problém a poté začínáme nahrávat i Basu.

 

 

 

 

roman.jpg

 

 

 

 

Romča překvapil a všechno odehrál celkem bez obtíží :) Na konci dne posloucháme Vlastimila kterej je skoro kompletní akorát bez Didgeridoo bridge. Kuba s Pájou si na konci večera pěkně zahulákali :D

 

 

 

 

 

 

27.9.2010. - Nahrávání hlasů a Didgeridoo.

karel.jpg

 

 

 

(pondělí) od 10:00 se nahrávají hlasy Pavel jede na jistotu a většinu kapely překvapil. Při nahrávání Kubových pasáží jsou neustálé připomínky takže po 2 letech ustálenejch věcí musí zpívat trochu jinak...  Zjistilo se že většina kapely neví co chce a neví jak má správně fungovat druhej hlas...

 

 

 

 

 

venca.jpg

 

 

 

Při nahrávání Didgeridoo jsme zjistili že tenhle exotickej nástroj nemůžeme cpát opravdu všude ale i to málo co se Karlosovi podařilo nahrát má svoje místo a zní to výborně ;)

K večeru jedeme zpátky do Prahy, Honza to má teď ve svých rukou.

 

 

 

 

 

 

13.11.2010 - ČERSTVĚ NATŘENO 10. ROČNÍK + Křest CD a Rozhuda oslavila 2 roky od prvního koncertu. - koncert s pořadovým číslem 22. Poprvé jsme hráli v Nádražce a navíc jsme tam křtili naší první placku. K tomu nás doprovodily kapely Carnex, Smysl Decibelu, Ora et labora a HLDP. Koncert to byl nezapomenutelnej navíc jsme s Rozhudou slavily 2 roky na pražských pódiích, bylo tam mrtě lidí a Kačenka nám dokonce upekla dort prostě povedená akcička :)

                                                                                                                                                                          

 

Rok 2011

 

 

8.1.2011 - Slamník - koncert číslo 23. Původně jsme měli vystoupit po dlouhé době s kapelou GBM spolu s nimi i s kapelama  a Hustoles. Nakonec ale z tohoto mejdanu sešlo protože bubeník GBMek a 3 QUADRANTu měl celkem vysoké teploty tak jsme nakonec vystoupily jen My a Hustoles. Koncík? - Asi nejlepší kterej sme kdy odehráli i když zvukově nebyl nějakej extra ale celkovej pocit z předhozený show odezvy ostatních kapel a lidí byly prostě úžasný... Snad to takhle půjde dál...

3.2.2011 - Pololetní Mejdan   - 24 koncík s naprosto novými kapelami. Kobylinec a Headplug. Hráli jsme v klubu Globus a bylo to tam naprosto příšerně ozvučený nic ale nemění na tom že jsme tam udělali zase celkem hustou show... Vypadá to že jak na nový rok tak po celý rok :D

19.3.2011 - Vítání Jara 4 - 

190662_1625703207309_1378389281_31368994_1727972_n.jpg

už počtvrté tentokrát proběhlo v Nádražní hospůdce v Dejvicích. Spolu s námi vystoupili HLDP, Smysl Decibelu, Carney a By lift to SKY. Akce byla povedená letos měli nejlepší převleky kluci ze Smyslu decibelu kteří se převlékli do pyžam. Akce dopadla jako vždy s vylitejma mozkama a radostí z toho že se Jaro vrátilo zpět :) 

 

 

 

 

31.3.2011 - XT3 - opět jsme hráli s Hustolesem a s GBMkama - Byla to taková náhrada toho nepovedeného koncertu ze Slamníku. - Poprvé jsme hráli v XT3 a určitě jsme zanechali nějakej dojem. Zvuk slušnej, odposlechy funkční - už se těším až tam zahrajeme příště :) Jinak GBM netradičně v kostýmech letecké společnosti - prostě pecka :))

8.4.2011 - Motoráj - HLDP, Třetí Rande a Smysl Decibelu - tato akce vznikla při příležitosti

206230_1773520132635_976371_n.jpg

 narozenin dvou kluků z kapely Smysl Decibelu, poprvé jsme hráli v Motoráji a neměli jsme z toho nejlepší pocity - pódium malé ani se tam nedalo moc skákat a ohledně zvuku? To si bohužel nepamatujeme :D

 

 

 

 

16.4.2011 - K1 Bar - Asi nejhorší koncert, pořádali ho kluci z kapely Carnex bylo toam dost technickejch problémů, program se dost posunoval, mě praskla struna při zvučení, Pavel pořád někam vodbíhal na rumy a Lukáš zmizel před hraním na Hajzlu :D Jinak v celku fajn akce...

27.5.2011 - Modrá Vopice - Kyanid a Kobylinec Byla to dost dobrá párty ostatně jako každá ve Vopici, show must go on :))

25.6.2011 - Nádražka - výroční 30 koncert odehrála ho s námi Ora et Labora a Špuntkvaně, organizace trochu vázla, ale nakonec se vystoupení celkem povedlo :)

28.8.2011 - Odchod Romana - Roman Kadleček po 3 letech u kapely skončil, důvody byly absence na zkouškách, chlast a už neměl bohužel chuť se rozvíjet dál... Což jsme prostě nemohli přenést přes srdce, proto jsme tento odchod víceméňě obrečeli ...

1.9.2011 - Nový Basák Ondra Uvíra - Romanovo místo nahradil Ondra, začátečník s bassou na kterou fakt válí a v hlavě mu to pálí - technicky nejvyspělejší baskytarista v historii Rozhudy :)

12.11.2011 - Psycho večer s HLDP - Nádražka, zahráli jsme s Kráčející Kobrou a zavzpomínali na "Magora Jirouse" o kterým jsem se musel něco naučit do školy když jsem do ní chodil. Tímto Slečně Dřevojánkové děkuju za to že jsem alespoň věděl pro koho ten večer hrajeme :)

26.11.2011 - Čerstvě Natřeno 11. ročník - Nádražka

Další akce kterou jsem pořádal, zahráli HLDP, Admiti, Kobylinec a My, celkový dojem se

316829_311768065518580_1898874393_n.jpg

 povedl, zavzpomínali jsme na Nízkoprahy - podařilo se mi to žánrově udělat pestřejší - bohužel se tento rok nepodařilo nalákat žádnou kapelku která by tu odehrála nějaký svůj prní koncert - chtěl jsem udržet to že to byl fesťáček převážně pro začínající kapelky, neomezující se styly.

Každopádně všechny kapely zahráli luxusně ani nepamatuju kdy jsem naposledy pořádal takhle klidnou akci :)

 

 

 

26.12.2011 - Startér XT3 - prohráli jsme si to sami :D

- ke startéru, dostali jsme se náhodou do nějakýho kola startéru, zahráli jsme bez bassy a hráli až poslední - každopádně nám prej chybělo 5 hlasů na postup do dalšího kola... škoda že hlasování začalo až když jsme začali hrát a skončilo když jsme slezli z pódia - prej jsme sami pro sebe hlasovat mohli taky :D

 rok 2011 bych shrnul takto: Moc nových věcí jsme nesložili odehráli jsme 11 koncíků a převážně v Nádražce a s Lopatkama - vyměnili jsme basáka a nasbírali spoustu dalších zkušeností :)

 

                                                                                                                                                                             

 

ROK 2012

2.2.2012 - Pololetní mejdo v Kainu - hroznej koncert :D

Rok 2012 jsme začali v Kainu (poprvé) já se tam celkem dost těšil bohužel mě to tam dost zklamalo... Zahráli jsme jako druzí spolu s Kobylincem - účast byla prachbídná... Nakonec jsme t o brali jako nevydařenou veřejnou zkoušku...

4.2.2012 - Modrá Vopice s Kiling Tom Cat´s - museli jsme hrát s kompletně vypůjčenou aparaturou - přitom jsme odehráli dobrou show :)

zahráli s náma ještě Thought Collapse, před koncertem jsme zjistili že nám vyměnili zámek ve zkušebně, což se podepsalo nad tím že jsme nikdo neměli naši vlastní aparaturu, měli jsme jen svoje nástroje ale třeba takovej Lukáš neměl ani paličky :D naštěstí nám kapela co to pořádala všechno půjčila. Říkali jsme si že ten rok začal fakt špatně... nakonec jsme dali laťku celkem vysoko - bohužel pro pořádající kapelu která hrála hned po nás... Poprvé jsem viděl ve Vopici po někom házet plechovky... Nebudu sem psát svoje pocity z vystoupení kluků z KTC ale podle mého názoru se to celý špatně sešlo... Já bych rozhodně na podium nevlezl kdybych neznal svého nového bubeníka...

23.3.2012 - Vítání Jara opět v Ojai. VOL. 5.

521692_394709427224443_100000561685163_1403164_887074086_n.jpg

rok se s rokem sešel... Letos jsme zahráli s Gay bandem, HLDP a Kobylincem

 

 

akci začal Kobilinec kterej měl úžasné masky - vystoupit za baletky bylo fakt mazec! :)

 

 

 

HLDP - přišli s Divokým západem, vypadali taky úchvatně, a zahráli fakt libově, škoda jen slybší účasti...

za Rozhudu - my jsme tento ročník zvolili mysky typu Beach boyové - bohužel jsme ve finále všichni vypadali jako "Nick Slótrové" :D Co si pamatuju přišlo ode mě dost lidí z práce a já si to fakt užil :) Svoje růžový brejle jsem pak věnoval ségře na památku, kdyby věděla že jsem je našel na nějaký diskotéce :D :D

546995_2603756271619_35599345_n.jpg

 

Každopádně GBM zvolili skoro ten samý druh kostýmů jako MY, nu což tak jsme alespoň po zbytek večera k sobě ladili a vypadali jsme jako jedna velká spokojená rodina :D

 

22.6.2012- Rozhuda slaví 5 let ve Vopici

dsc05987.jpg

 

 

 

 oslavili jsme si narozeniny spolu s Topunkami z Mostu, HLDP a GBM.

Oslavička povedená, zahráli jsme spoustu nových věcí, a byl to poslední koncert před očekávanou delší pauzou...

 dokonce přišel Táta s rodinou se podívat... :)

 

 

 

 

 

 

27.8.-2.9.2012 - Nahrávání CD v Rápoticích u Honzy.

týdení dovolená v Rápoticích spojená s nahráváním nového CD Buďte v Klidu. - celý týden rozepíšu později.

dsc_1290.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Na konci nahrávání fotečka s Honzou. Celej tejden byl supr! :)

 

 279326_10151057106766094_1927085073_o.jpg

 

24.11.2012  - Rozhuda Křťí druhé CD - "Buďte v klidu"

177062_563066457040436_1846844614_o.jpg

poprvé v Klubu Havran v Libni - zahráli s námi naše nejspřízněnější kapelky Ora et Labora a HLDP - Křititel byl nakonec Ondra z HLDP - tentokrát rozhodoval los z půlitru kam jsme naházeli pár jmen jako Krtek, Zewlák, Kryštof :)

Cd se pokřilo Rápotickým vínem které jako jediné přežilo kalbu při nahrávání :D Prej jsme zahráli slušně - což je pozitivní :D

Po křtu CD Lukáš danné CDčko hodil do davu, a prej málem Ivance vypíchl oko za což se moc omlouvám, Jo a omlouvám se klukům z HLDP při odvozu aparatury nastali nějaké komplikace, měl jsem to fakt slušně vymyšlené - ale když se necháte naskládal do Auta od Špalka tak je to pak těžký :D Vždyť ten člověk vůbec nepřemejšlel! :(

 

 

 

 

28.12.2012 - ČERSTVĚ NATŘENO 12. ROČNÍK

tento rok se NAtřeno uspořádalo Ve Vopici, zahráli HLDP, Žblept z Plzně a GBM.

S časem se ukázalo že to byl nejen poslední koncert všech kapel v roce 2012 ale jednalo se i o poslední  oficální koncert GBM :(

začali Žblept, zahráli skvěle a splnili výborně roli první kapelky - bohužel pak hned museli odjet zpátky do Plzně... :(

Pak nastoupili HLDP - Kluci měli nějaký technický problémy - ale na mě jako vždy zapůsobili profi dojmem - prostě kapelka od které se vždycky budeme mít co učit... Hraní s nima nikdy už dlouho neskončilo žádným průšvihem :)

Za Nás... Vím že jsem si ten koncík dost užíval... Celkově Vím že kluci z toho měli radost, mě bohužel zase moc nefungoval odposlech na zpěv - takřže jsem se vůbec neslyšel když jsem zpíval... 'Každopádně atmosféru ve Vopici miluju... a lidi kterých tam přišlo jen pár - nás podrželi což bylo moc fajn :)

GBM - zahráli jako vždy luxusně všechny se jim podařilo rozpařit - škoda že nevyšla žádná After párty ale byly jsme dost unavení... Každopádně rozlučka s rokem 2012 to byla víc jak ukázková - ten rok na silvestra jsem se pak v Pohodě hrozně zřídil :D

Shrnutí roku 2012 odehráli jsme snad nejméňě koncertů během tý doby co jsme spolu (6) každopádně se nám podařilo zapracovat spoustu nových songů + ty staré dostali nový kabátek a je to všechno zaznamenané na CD "Buďte v Klidu" Pro rok 2013 jsme si dali jasnej cíl - zahrát co nejvíc mimo Prahu - řekli jsme si to po tom co jsme dostali odvahu a začali zvát kapelky z Mostu a Plzně (Topunky a Žblept) tak jsme si řekli že to zkusíme rozjet i někde jinde v Praze začínala bejt pro Nás nuda...

 

 

                                                                                                                                                                              

Rok 2013

16.2.2013 - PUNKROCK NIGHT - Slaný - vystoupily jsme s kapelama 3. Meta a JZD. v klubu ROCK PUBLICA

První koncík roku 2013 a ve Slaném - bohužel jsem se 2 tejdny před koncertem dozvěděli že s Náma Ondra nebude moct jet. Tak jsme pár hodin před koncertem trénovali "náhradního basáka" jménem Baťa - trénink si vzal na starost Venca a Lukáš a poté jeli hned do Slaného.

32602_251832741618478_1069906867_n.jpg

Já s Karlose a Pavlem jsme jeli Busem - cesta příjemná - bohužel jsme se styděli si otevřít v buse pivo :D A probírali jsme nejčastěji téma že bude lepší když se nebudeme moc zmiňovat že jsme  z Prahy, abychom prej předešli zbytečným konfliktům :D

Nakonec když jsme dorazili do klubu tak Nás přivítali slovy: "To jsou jen nějaký Pražáci" takže naše anonymita skončila fiaskem :D 

Hodnotit koncert? já měl trošku pocit stísněnosti, převážně kvůli tomu že když jsem chtěl zpívat tak to vypadalo jako kdybych chtěl líbat Pavla :) prostě trošku na pičmundu ale užil jsem si to :)

Každopádně nám tam "Baťa" udělal trošku ostudu - vím že byl ospalej ale usnout na stole  před podiem nepřijde nikomu normální :D Hláška dne od Mrázy: "Heleď kluci to jsou ty vaši basáci takovýhle?" Někdo od nás: "Nevíme tenhle s náma hrál poprvý" :D Nevím jestli je to doslovná citace ale tak nějak to bylo nó :) 

Nakonce jsme u Mrázy přespali, vyslechli si něco z historii baráku od naproti a šli spát... 

Prostě byly jsme plný zážitků :)

30.3.2013 - Vítání Jara vol. 6 Nádražka - poslední koncert s Ondrou.

další ročníček Vítání Jara, tento rok jsem se pokusil vsadit na nové kapely a čekalo mě zklamání...

Začalo to už jen tím že se do Nádražky nasralo celkem dost Sparťanů (protože se ten den hrál nějakej zápas) a většina z nich ještě před zápase působila dost konfliktně.

Celou akci začali kluci ze "Osm setin bez Jídla" poprali se zvuk parádně následně tam dost

537176_10201034003676475_1632527525_n.jpg

 pěkně utřeli jednoho Sparťana co se je tam snažil nějak provokovat. V momentě kdy měli nacvičenou v nějakém songu takovu vteřinovou pauzičku tak se ten provokující Sparťan svalil na zem jak byl sťatej a do toho jen jejich zpěvák zahlásil "Jen neupadni" prostě jen tak z ničeho nic do úplnýho ticha v celý Nádražce, samozřejmě nás to všechny dostatečně pobavilo.

Nic na této akci nemění fakt že hrát se má v kostýmech a to bohužel kluci nedodrželi... 

558921_10200494315587846_1969172604_n.jpg

 

 

 

Pak jsme nastoupili My, věděli jsme že to je poslední koncert s Ondrou protože už jsme se dlouhodobě neshodovali s názory na to co hrát... Každopádně rozlučka to byla perfektní.

 

 

Raději sem nebudu psát o tom jakej byl problém sehnat kostýmy ale každopádně jsme nakonec vystoupili za "Mnišskou sektu" což vzbudilo značný dojem a konečně jsme měli v celé "Naší" historii asi nejpovedenější masky...

Nebudu sem raději ani psát to jak nám lidi koukali pod "sukně" Nebo jak jsem si vzal svoje krásný sandály, každopádně spousta lidí v maskách přišlo a koncert si užilo :)

Po nás nastoupil 3. Quadrant - také bez masek - vystoupení bylo hodně prožíváno především od pana Zpěváka kterej na mě působil dosti charismaticky škoda jen toho že tradici tohohle fesťáku jsme dodrželi jen My :(

Každopádně jsem se po tomhle koncertě rozhodl že Vítání nechám už jen v Ojai a s kapela co doopravdy známe - tenhle ročník doopravdy za to nestál - i když spousta lidí se bavila což pro Nás bylo to hlavní...

 

7.4.2013 - Místo Ondry přichází do kapely Fero :)

Super zpráva jen pár týdnů po odchodu Ondry se v kapel objevuje Fero, celá kapela je nadšená a těší se nabudoucí spolupráci s človíčkem kterého známe už setsakra dlouho! Teď se světe těš :)

2013-03-31-266.jpg

20.4.2013 - Koncert Mělnické Pivobití. První koncert s Ferem. Odehráno s HLDP.

pozvání na tento fest jsme dostali od kapely HLDP, těšili jsme se jak malí kluci protože to měl bejt další výjezd ven.

Dopředu jsme tušili že punk rock (v porovnání s ostatníma jsme si fakt spíš připadali jako popíci :D) bude úplně jiná odrůda stylů než se ten večer sešli. Všechno se to neslo v undergroudovém duchu, a vesměs v celkem přátelském rytmu.

První koncík s Ferem - celkově to můžu hodnotit pozitivně od Lopatek jsme dostali feedback že to byl po delší době náš "lepší" koncík - popravdě v životě jsem se nikdy líp neslyšel :) Každopádně i ten sál kde jsme hráli musel na každýho působit nějakým zajímavým dojmem - buď se Vám tam nelíbilo a nebo jste z toho byly nadšení - což byl můj případ :D

Škoda jen dost slabé účasti, nakonec jsme to celé brali jako takové menší soustředění. Které se z naší strany povedlo, Klukům ještě jednou děkuju za pozvání, celkově to ve mě zanechalo spoustu výborných vzpomínek, ať je to ten pankáč co usnul na židli na zemi a k ránu ho někdo přikryl ubrusem, a nebo jen na to že v prostojích si Fero s Lukášem jen tak zadžemovali což bylo super! :) 

Zahráli jsme nový song Teď jsem přišel! Který měl nevídané ovace :)

Za Nás super akce! :)

7.6.2013 - Rozhuda + Pavel narozeniny

slavili jsme s Vencou 6 let s Rozhudou - tak jsem uspořádal koncert Ve Vopici, po výborných zkušenostech z minulého roku kam přišlo vehementně spousta lidí, navíc Pavel měl lehce po narozeninách tak jsme to tam s ním oslavili  :) 

dscn0244.jpg

Další a bohužel poslední koncík s Ferem - jsme odehráli fakt famózně co si pamatuju :D 

Každopádně s námi zahráli Stíny Noci, HLDP a Iritující Pýchora - všechny kapely zahráli doopravdy výborně, Hliníkovky dokonce nacvičili Vlastimila což byl od nich moc pěkný krok, jenže pak se nás tam snažili vyhecovat ať i toho našeho zrychlíme, bohužel jsme byly na konci se silami :D

Co se stalo po koncertě jsem nepobral a tak od Nás Fero po pár dnech odešel...

 

 

9.6.2013 - Fero odchází z kapely

dscn0242.jpg

Bohužel po celkem krátké době zase přicházíme o basáka - Fero bohužel kapelu opustil kvůli sporům v kapele. Nemáme mu nic za zlý - já osobně toto krátký období s Ferem beru jako nejlepší období kapely... Nikdo si na nic nehrál - žádný spory, pohoda, skvělej člověk mezi náma a Pan muzikant.

Tenhle odchod jsem nesl fakt těžce...

 

 

 

 

20.7.2013 - Krčma u žraloka - Chocerady

O tomhle koncíku budu psát sáhodlouze - to že jsme vůbec zahráli byl zázrak :)

Koncert byl domluvenej cca 2 měsíce dopředu, a počítal jsem převážně s Ferovou pomocí ohledně aparatury, popravdě nám ke hraní chyběl jen mixák kterej jsem původně chtěl sehnat přez něj. No nic, 2 tejdny před koncíkem jsem koncert odvolával s tím že nejsme schopný vystoupit. Na  to mi bohužel nikdo nereagoval...

1097171_555449427854236_448621221_o.jpg

 Každopádně, 19.7.2013 jsem se brutálně vylil a vzbudil mě až telefonát od Ráďy z Chocerad v kolik přijedeme... Na to jsem reagoval celkem překvapeně a nakonec jsem se rozhodl že tam pojedu sám s akustikou a ozvučím si to přes moje starý kombo...

Jenže když jsem jel k Lukášovi (asi bych ještě nadejchal) tak jsme se domluvili že tam nakonec pojedeme spolu - výbornej nápad. Každopádně když už by jsme jeli My dva tak by jsme se mohli zeptat i Vency...

Jelikož Venca kalil den před tím se mnou věděl jsem že bude nepoužitelnej a vůbec se mu nechtělo, jediný co by ho přesvědčilo aby s náma jel by byla účast Pavla...

Pavel si na ten den domluvil narozeninovou akci ve Vraném nad Sázavou, a nešlo ho přesvědčit o tom aby za náma jel, zlomilo ho nakonec až to že jsem mu slíbil že tam pro něj přijedu a že ho pak odvezu zpátky...

Ták.... Přijeli jsme s Vencou a Lukášem do Chocerad vyložili náklad a pak jsme se hned otáčeli do Vranného pro Pavla, nevím jestli má cenu vyprávět o tom jak jsem poprvé se svým

1097171_555449434520902_1721228620_o.jpg

 vlastním vozem na dálnici - bez dálniční známky - s Vencou jako spolujezdcem kterej byl totálně posranej :D :D

každopádně když jsme se všichni sešli v "Krčmě u Žraloka" tak jsme zapojení hlasů vyřešili tak že jsme je píchli do mého starého Fender komba, nedalo se s tím moc štelovat ale výsledek byl víc než slušnej zahráli jsme celou naši tvorbu a ti 3 lidi co byly v hospodě si to fakt užili :D (nepočítáme personá) :)

 

Shrnuto podtrženo . koncert se vydařil na naše poměry. Pavla jsem pak hned odvážel zpátky do Vraného. Těsně před nájezdem na dálnici mě zastavovali poprvé v životě policajti - naštěstí jsem už byl čistej, ale i tak mě to dokázalo dost vyklepat :D Když jsem se vrátil bylo už i po after pártky kdy prej Venca s Lukasem džemovali :D dal jsem si nealko pivko hermoše a šel jsem spát... Byl to hrozně náročnej den :)

 

27.7.2013 - koncert v Dejvické klubovně s Kobylincem.

Letní hraní - na tenhle koncert jsme se hrozně těšili - poznáme novej klub, nový kapely... Bohužel nám to ten den nějak nesedlo... 

Dokonce naše pozvání přijal Ondra tak si s náma zahrál pár písniček a pak utekl domů... Nejspíš to byl poslední koncert s ním...

Organizace trošku zmatená a odsrali jsme časovej posun... Já poprvé jel autem přes centrum a měl jsem dost problémů vůbec se ke klubovně dostat všude samý zákazy atd...

Co mě ale potěšilo bylo to že se na koncertě objevila Hanka s Martinou, nějakej ten pokec proběhl a zavzpomínal jsem si na starý časy když s náma hráli... Ach ta doba alá "Divokej Rozhuda Bill"  :)

10.8.2013 - El MAGICO - soukromá akce.

dostali jsme pozvná od paní Vedoucí z mý práce - bylo to v celku povedené vystoupení rozdělili

1120074_10200272271599940_370406550_o.jpg

 jsme si to na 2 koncíky s tím že na druhou část byly lidi raději na baru... škoda nó každopádně za tu první půlku děkujeme - to jsme díky lidem předvedli takovou show že to v historii kapely nemělo obdoby... Bohužel jsme hráli bez basáka...

 

 

 

 

 

8.9.2013 - Příchod Čermiho - 16 letej basák :)

po delší době se ukázal novej basák - 16 let skoro 2 metry... To nechceš vole - seznámili jsme se na Bezdězu na festu počáteční nepřesnosti na hmatníku či v rytmu jsou doháněny nadšením, aneb je lepší mít v kapele nadšeného amatéra než znuděného profíka...

Čermi vítej! :)

4.10.2013 - Punková Vopice s Reflected.

cca měsíc před tímhle koncíkem jsme dostali pozvánku od nějakýho týpka ze Slovenska jestli bychom nechtěli předskakovat jedný Maďarský kapelce.

Kapelka Relfected - popravdě jsem žádnou víc profi kapelu asi nikdy ve Vopici neslyšel. Dost dobře drtili struny, show a luxus zvuk. Fakt zážitek.

Každopádně jelikož to organizoval týpek kterej žije převážně v U.S.A. tak jsme měli očekávat problém s organizací hned :D

Jelikož jsme na Reflected neměli žádnej kontakt tak jsme se museli domluvit s kapelou Moomraj ohledně toho kdo přiveze bicí - nakonec jsme to byly my - nečekaně nebudu vyprávět o tom jak Praha byla přecpaná, ale o tom že jsme přivezli aparaturu a čekali jsme že si alespoň za odměnu zahrajeme jako druhý :D, nic na tom - prostě jsme ten večer odstartovali - Čermi měl svůj první koncík a show jsme předvedli dobrou - popravdě oproti kapele která hrála po nás a byla fakt technicky skvělá jsme prej publikum bavili víc. Což se krásně poslouchá :)

 

1276460_3519793410168_1678311072_o.jpg

 Což o to, s Čermim se u nás zasčala psát novodobá historie, konečně si uvědomujeme jak jsme starý :D, ale koncerty budou už o dost víc o tý show :)

5.10.2013 - Slaný s RV4

další párty ve Slaným, zase trošku ostuda s basákem ale jinak pohoda - Čermiho druhej koncík a určitě na něj nikdy nezapomeneme :D, koncert jsme zase začínali, škoda jen toho že když jsme začali hrát tak v televizi dávali nějakej box :D takže lidi spíš čuměli na Klička než na Nás, no nic nám to nezabránilo se pořádně vylejt :D

1.11.2013 - Chocerady - Karneval u Žraloka

9.11.2013 - další výzmaný milník kapely

cca ve 02:00 v jedný hospůdce se mi podařilo vygůglovat že jedna z našich písní se dá zazpívat jako karaoke :D aneb způsob jak se dostat do podvědomí :D

aneb :D

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/rozhuda/zewling-na-jizaku-539380

nevíme čí to je práce, ale děkujeme :)

16.11.2013 - Čerstvě Natřeno 13. ročník.

28.12.2013 - Pohoda/Jižák